0

Blackjack Görgü Kuralları

Bazen blackjack görgü kuralları, kartlarınızı oynama şeklinizden daha önemli olabilir. Oynadığınız mekana ve etrafınızdaki oyuncu türüne bağlı olarak, blackjack masasında kendinizi nasıl idare edeceğiniz, ne kadar eğleneceğiniz konusunda uzun bir yol kat etmeniz gerekebilir.

Doğru Blackjack Masasını Bulmak

Açıkçası, blackjack masasında eğlenmenin en iyi yolu para kazanmaktır. Fakat bu her zaman kontrolünüz altında olmadığından en iyi şey, oyuncuların ne kadar iyi oynadıklarına bakılmaksızın, diğer oyuncularla iyi geçinmeye çalışmak ve biraz gülmek. 

İyi zaman geçirmenin ilk adımı olanakları araştırmaktır. Betboo sitesinde çevrimiçi oynarken, çeşitli oyunlarda oyun akışını gözlemleme şansına sahip olacaksınız. Böyle durumlarda araştırmalarınızı yapıp faydalı notlar alabilirsiniz arkadaşlar. Bir masaya katılmak için karar verirken, seçenekleri değerlendirerek karar verin. Para kazanmak, kumar oynamanın en üst düzey keyfidir ve blackjack’te kazanmanın en iyi yolu, sıcak bir masada durmaktır. Seçeneklerinizi araştırmak için birkaç dakikanızı ayırarak seçiminizi yapın.

Sıcak bir masa bulmak ya da nasıl birini seçeceğinizi bilmek her zaman kolay değildir. Bu, çip dolu bir  koltuğu ararken, masadaki diğer oyuncuların arkadaşça göründüğü bir yer bulmaya çalışmanız gerektiği anlamına gelir. Oyun tarzınıza uygun bir masa bulmaya çalışın. Eğer sessiz bir oyuncuysanız, o perspektifte bir masa seçimi oyununuz için faydalı olacaktır. Deneyim ve gözlem sizin için doğru olan masayı seçmenize yardımcı olacaktır.

Son olarak, bir casinoda oynuyorsanız, satıcıya bir göz atın. Bazen kartları dağıtan kişi hakkında iyi hissetmek, masada kendinizi rahat ve güvende hissetmenize yardımcı olacaktır.

Blackjack Masanızda Rahat Olun

Koltuğunuzu bulduktan sonra, blackjack görgü kurallarına uygun şekilde uymak ve masanızı kabus deneyimine dönüştürmekten kaçınmak için uymanız gereken çok sayıda sözlü ve sözsüz kural vardır. Göreceli olarak yeniyseniz veya becerilerinize özellikle güvenmiyorsanız, bir orta koltuk seçmek istersiniz. Doğru olsun ya da olmasın, birçok oyuncu masada ilk ve son pozisyonların kartların akışını belirlediğine inanır. Deneyimli bir oyuncu değilseniz, bu koltuklardan kaçınmak en iyisidir.

Blackjack oynamanın en zevkli yönlerinden biri, diğer oyuncularla ve dağıtıcınızla yapabileceğiniz etkileşimdir. Mümkünse, kendinizi etrafınızda oturan insanlarla tanıştırmaya çalışın ve satıcınızın adını hatırlayın. En sevdiğiniz barda oturmak ve blackjack oyununu değerlendirmek, blackjack görgü kuralları ile ilgili deneyiminiz ve ifadeniz büyük ölçüde artacaktır.

Blackjack Masa Görgü Kuralları

Blackjack’te görgü kurallarının çoğu kartlarınızı nasıl oynadığınızdan geliyor. Masa görgü kurallarının ilk parçası, senin sıran geldiğinde farkında olmak ve olabildiğince çabuk davranmak. Blackjack’in hızlı temposu en zevkli yönlerinden biridir. Bu standart oyunları öğrenmek ve ezberlemek, blackjack görgü kuralları konusunda ustalaşmak için atabileceğiniz en büyük adım olacaktır.

Oyun hakkında temel bir anlayışa sahip olduğunuzda, oyununuza hem parasal olarak hem de oyunla nasıl başa çıkacağınız konusunda fayda sağlayacak bazı daha ileri düşünceler eklemek istersiniz. Bu daha gelişmiş oyunun bir kısmı, kartların nasıl açıldığına dair sezgisel bir anlayıştır.

Eğer masadaki başka bir oyuncu, önemli bir elin ortasındaysa – oyunda bir çift bölme ve çift kat oynamaya sahip oldukları durumu sayabiliriz – mümkün olduğunca pasif olmaya çalışmalısınız ki rakibiniz rahatça oynamasın. Çoğu oyuncu bu şeyleri fark eder ve sizi minnettarlıkla ödüllendirir. Bu tarz davranışlar oyunlarınızı daha da keyifli hale getirecektir.

Sonuç olarak, uygun blackjack görgü kurallarını uygulamanın en iyi yolu, başkalarının yoluna çıkmadan eğlenmek. Blackjack aslında bir şans oyunudur fakat tüm ellerinizi de şansa bağlayarak oyunu öğrenmeme gibi bir hata yapmayın. Görgü kurallarına dikkat ederek, oyunun inceliklerini öğrenerek şansınızı daha da fazla arttırabilirsiniz.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir